nzdalne

Aktualności "ZDALNI"

Regulamin pracowni komputerowej

Regulamin pracowni komputerowej

1) W pracowni przebywamy tylko pod opieką nauczyciela lub innej uprawnionej osoby dorosłej.

Zawsze na początku sprawdzamy stanowisko komputerowe:

1.stan biurka, krzesła,monitora, klawiatury i myszki;

2.stan systemu operacyjnego komputera (okno logowania);

Wszelkie niesprawności zgłaszamy natychmiast nauczycielowi.

2) Ze sprzętu komputerowego korzystamy zgodnie z jego przeznaczeniem. Sieć komputerowa służy do edukacji, otwieranie stron nie edukacyjnych tylko za wyraźną zgodą nauczyciela. Na polecenia nauczyciela natychmiast uczeń zamyka wskazane strony www lub program.

3) Nie zmieniamy bez pozwolenia połączeń kablowych np. USB, eternet.

4) Uczymy się pracować bezpiecznie w sieci, pracujemy na własnych kontach, nie zdradzamy innym swoich haseł. Hasła i loginy zabezpieczamy i pamiętamy.

5) Podczas pracy na lekcji nie przeszkadzamy innym użytkownikom. Nie spóźniamy się, bo dezorganizuje to pracę.

6) Pamiętając o prawie autorskim, nie przypisujemy sobie plików wcześniej utworzonych przez innych użytkowników. To jest łamanie prawa nie tylko autorskiego ale też oszustwo.

7) W pracowni nie jemy i nie pijemy. Od tego są przerwy. Nigdy nie piszemy po ławce, krześle i elementach komputera.

8) Dbamy o porządek w pracowni. Przestrzegamy ciszy, nie przeszkadzamy w realizacji celów lekcji. Telefon tylko za zgodą nauczyciela.

9) O usterkach lub zaistniałych problemach informujemy natychmiast nauczyciela. Po zakończeniu zajęć wylogowujemy komputer i przed opuszczeniem sali porządkujemy swoje stanowisko (krzesło, klawiatura itp.).

10) Dyżurni sprawdzają przed wyjściem z sali cała salę komputerową.

11) Za wszelkie szkody wynikające z nieprzestrzegania regulaminu pracowni odpowiedzialny jest uczeń pracujący przy danym stanowisku.

Poprawy - Czesław Oleszczyszyn

by Czesław Oleszczyszyn -

Zgłaszanie chęci poprawy słabej oceny lub uzupełnienia kartkówki (tylko klasy Czesława Oleszczyszyna):

Wypełniając formularz pamiętaj o wysłaniu potwierdzenia do siebie!

Po zgłoszeniu zaczynasz działać. Przy kartkówce podaj czas podejścia - otrzymasz hasło do tej kartkówki na e-maila.

zgłoszenie

Pracę można od razy wykonać a po jej przesłaniu zgłosić, że jest gotowa do ocenienia:

do oceny

Po zgłoszeniu w ciągu kilku dni (oceny są wpisywane 2 razy w tygodniu) zobaczysz w dzienniku ocenę.

POCZTA samodzielne resetowanie hasła

by Czesław Oleszczyszyn -

Opcja samodzielnego resetowania hasła dla wszystkich użytkowników usługi Office365 w naszej szkole.

Teraz zapomniane hasło na pocztę sam odzyskasz jeśli tylko wprowadzisz informacje jakim kanałem masz otrzymać pomoc:

rescue

Jeśli nie masz własnego e-maila wpisz adres poczty rodzica. Poproś o kod weryfikacyjny który będzie tam wysłany.

Jeśli wprowadzisz numer telefonu to zadzwoni miła pani z numeru kierunkowego 1+ albo otrzymasz SMS z Microsoft.

Gdy zapomnisz hasła to na stronie logowania idziesz ścieżką: Nie pamiętam hasła...

nie

Po wpisaniu małymi literami kodu z obrazka możesz skorzystać z kół ratunkowych:

co

Otrzymasz kod weryfikacyjny, wystarczy go wpisać i... zadziała!

kod

Available courses

informatyka 5

klasy 5 - zajęcia informatyki w trybie stacjonarnym i zdalnym

Technika VI

Tworzymy rzeczy i zjawiska, których nie ma w przyrodzie.

plastyka 7 ES kopiuj 1

plastyka 6 ES kopiuj 1

plastyka 5 ES kopiuj 1

plastyka 4 ES kopiuj 1

elektronika 9 CO

Podstawy elektroniki dla klasy 9

wzorcowy3

BigBlueButton-testowy

Test systemu zajęć w formie konferencji i tworzenia zasobów video.