nzdalne

Aktualności "ZDALNI"

Teams - proadniki dla ucznia i rodzica

by Czesław Oleszczyszyn -

Przewodniki użycia aplikacji Teams dla ucznia i rodzica

Kilka poradników z sieci:

1. Pierwsze uruchomienie Office365

2. Praca w Teams

3. Praca z telefonem i tabletem

wysyłanie zdjęć prac - jak ominąć problem wielkości pliku

by Czesław Oleszczyszyn -

Częstą praktyką jest prośba o przesłanie zdjęcia zeszytu czy wykonanego ćwiczenia. Nowoczesne telefony, tablety wykonują zdjęcia zarówno o wielkim rozmiarze (4600x3400 pikseli to wielkość 160 cm na 120 cm!) jak i sam plik to kilka do kilkunastu MB.

W zadaniach limit wielkości wynosi 1 MB, aby to osiągnąć wystarczy zmiana rozmiaru zdjęcia a zmniejszy się równocześnie wielkość pliku.

Jak to zrobić? Proszę obejrzeć krótki film - kliknij

Plan na pierwsze dni września

by Czesław Oleszczyszyn -

Na pierwszych lekcjach informatyki, prowadzonych od lat na platformie Moodle, przygotujemy się do ewentualnej pracy zdalnej lub hybrydowej.

Klawiatury  w salach informatycznych będą chronione folią jednorazową, ale jeśli chcecie (mocno zalecam!) możecie używać własnych rękawiczek ochronnych.

Na pierwszych zajęciach sprawdzimy dostęp do serwisów chmurowych: poczty, dziennika i pracowni informatycznej.

Wszystkie te serwisy mają funkcje odzyskiwania hasła opartą na poczcie elektronicznej a usługi Office365 można odzyskać z pomocą telefonu, którego numer został wcześniej wprowadzony lub e-maila np. rodzica (poniżej (na stronie startowej https://zdalni.sp3gryfino.pl) są linki do filmów pokazujących jak tego dokonać).

Jeśli będzie z tym problem to można kontaktować się z administratorem systemów poprzez formularz dostępny po zaznaczeniu opcji nie pamiętam hasła lub poprzez dziennik elektroniczny z pomocą rodzica / opiekuna.

Systematycznie inni nauczyciel będą zapraszać was do swoich zajęć, lecz zajmie to jednak troszkę czasu. Zobaczycie te zmiany w zakładce "moje kursy" w menu strony.

s92

Po raz pierwszy zalogujemy się też do nowego systemu komputerowego opartego o Linux Mint. Będą to dla nas pierwsze doświadczenia z nowym serwerem. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce, bo nie było okazji na wcześniejsze testy tego rozwiązania.

//dopisano 10.10.2020//
    Jednak nie wszystko działa jak należy dlatego opieramy się na rozwiązaniach chmurowych, ale to nawet dobrze, ewentualna praca zdalna będzie opierała się tylko na chmurach - nie trzeba będzie instalować w domu dodatkowego oprogramowania.

Poprawy - Czesław Oleszczyszyn

by Czesław Oleszczyszyn -

Zgłaszanie chęci poprawy słabej oceny lub uzupełnienia kartkówki (tylko klasy Czesława Oleszczyszyna):

Wypełniając formularz pamiętaj o wysłaniu potwierdzenia do siebie!

Po zgłoszeniu zaczynasz działać. Przy kartkówce podaj czas podejścia - otrzymasz hasło na e-maila.

zgłoszenie

Pracę można od razy wykonać a po jej przesłaniu  zgłosić, że jest gotowa do ocenienia:

do oceny

Po zgłoszeniu w ciągu kilku dni zobaczysz w dzienniku ocenę.

POCZTA samodzielne resetowanie hasła

by Czesław Oleszczyszyn -

Opcja samodzielnego resetowania hasła dla wszystkich użytkowników usługi Office365 w naszej szkole.

Teraz zapomniane hasło na pocztę sam odzyskasz jeśli tylko wprowadzisz informacje jakim kanałem masz otrzymać pomoc:

rescue

Jeśli nie masz własnego e-maila wpisz adres poczty rodzica. Poproś o kod weryfikacyjny który będzie tam wysłany.

Jeśli wprowadzisz numer telefonu to zadzwoni miła pani z numeru kierunkowego 1+ albo otrzymasz SMS z Microsoft.

Gdy zapomnisz hasła to na stronie logowania idziesz ścieżką: zapomniałem hasła...

co

Otrzymasz kod weryfikacyjny, wystarczy go wpisać i... zadziała!

kod